ترجمه گواهینامه بین المللی (10 ساله و 20 ساله)

صدور گواهینامه بین المللی رانندگی یکساله تا 10 ساله زیر نظر مستقیم سازمان جهانی اتومبیل رانی (IAA) طبق قوانین مصوب سازمان ملل(U.N) در کنوانسیون :

UNITED NATIONS CONFERENCE ON ROAD TRAFFIC. FINAL ACT Vienna, 7 Oct.-8 Nov. 1968

 

هزینه صدور گواهینامه 10 ساله : مبلغ 185 دلار

 

هزینه صدور گواهینامه 20 ساله : مبلغ 215 دلار

 

توجه :

لازم به ذکر است مبلغ 70 دلار هزینه پست به صورت دی اچ ال میباشد که به صورت جداگانه اخذ می گردد و در عرض  3 روز کاری تحویل داده می شود. در صورت درخواست شما، تحویل به صورت پست معمولی به مدت یک ماه و یا بیشتر صورت می پذیرد و  شرکت هیچگونه مسئولیتی نسبت به آن  بر عهده نخواهد داشت.

 

مدارک مورد نياز جهت ترجمه گواهينامه بين المللي عبارتند از :

 

  1. 1- ارسال اسکن گواهينامه شما (موتور سيکلت، پايه دو، پايه يک… )پشت و رو با رزولوشن 300Dpiو فرمتJPEG
  2. 2- ارسال اسکن عکس 3*4 (پشت زمینه سفید) با رزولوشن 300Dpi و فرمت JPEG
  3. 3- اسکن از نمونه ي امضا با خودکار سياه رنگ روي برگ کاغذ سفيد رنگ با رزولوشن 300Dpiو فرمتJPEG
  4. 4- پر کردن فرم مشخصات

فرم مشخصات جهت دانلود

نکته :  لطفا فایل عکس و فایل نمونه امضا را جداگانه ضمیمه نمایید و ارسال کنید.

تمامی موارد فوق را توسط ایمیل به آدرس ایمیل ما در قسمت تماس با ما “در صفحه اصلی”  ارسال و یا به صورت حضوری تحویل دهید.

 

چگونگی پرداخت هزینه گواهینامه بین اللملی

 

بعد از هماهنگی با ما هزینه مورد نظر را یا به صورت آنلاین از طریق سایت و یا به حسابهای بانکی ما  واریز نمایید.

گواهینامه بین المللی شما شامل :
1- کارت گواهینامه بین المللی رانندگی
2-دفترچه گواهینامه بین المللی رانندگی

 

کارت گواهینامه رانندگی بین المللی شامل موارد زیر است:

– مشخصات فرد و نوع گواهینامه رانندگی بین المللی (پایه یک ، دو ، ب 1 و موتور سیکلت)

– هولوگرام Secure , Genuine بروی کارت گواهینامه بین المللی شما که نشان دهنده ی اعتبار کارتتان می باشد.

۲-دفترچه گواهینامه رانندگی بین المللی :

مانند پاسپورت می باشد که دارای مشخصات فرد و نوع گواهینامه بین المللی می باشد، که این مشخصات به 8 زبان بین المللی ترجمه شده است.

 

مزایای گواهینامه بین المللی 10 ساله

مزایا و امتیازات گواهینامه بین المللی رانندگی 10 ساله  (نوعی که در این سایت ثبت نام می شود):

1- عدم نیاز به پرداخت هزینه های اضافی سالانه :

فرد با تهیه این گواهینامه تا 10 سال از پرداخت حق تمدید گواهینامه معاف می باشد.

2- عدم تزلزل اعتبار در مقاطع حساس سیاسی  :

همانطور که می دانید کشور ما ایران همواره از انقلاب تاکنون آماج تحریم های بزرگ و کوچک قدرت های مختلف قرار گرفته و به دلیل نقش حساس منطقه ای با برهه های حساس سیاسی رو برو می شود و نگرانی هایی در امور بین الملل را موجب می شود. خوشبختانه گواهینامه رانندگی بین المللی 10 ساله صادره از سازمان جهانی اتومبلرانی (IAA) واقع در بروکلین نیویورک ایالات متحده امریکا بوده و مدرکی کاملا بین المللی است و اعتبار آن وابسته به کشور و دولت خاصی نمی باشد و با فراق خاطر می توان از آن در مقاطع حساس سیاسی حتی در تحریم ها مورد استفاده قرار داد.

 

 

3- عدم نیاز به صرف وقت جهت تمدید در هر سال :

همانطور که از اسم این گواهینامه بر می آید شما هر 10 سال تنها یکبار نیاز به تمدید آن دارید. و به عنوان مثال چنانچه 100 سال عمر کنید و در 10 سالگی گواهینامه بین المللی بگیرید تنها 3 بار نیاز به تمدید گواهینامه خواهید داشت ولی در صورت استفاده از نوع یک ساله 79 بار !!!

 

4- مهر مورد استفاده در گواهینامه 10ساله:

در گواهینامه بین المللی رانندگی 10 ساله مهر خود سازمان جهانی اتومبیلرانی درج می گردد.

این مهر در نوع Old booklet (طرح قدیم) بصورت جوهری و در نوع New booklet (طرح جدید) بصورت پرسی و برجسته می باشد.

و در این گواهینامه از مهر وابسته به ارگان های هیچ دولت یا کشور خاصی استفاده نشده و کاملا مستقل و بین المللی است.

 

5- هوشمند بودن گواهینامه 10 ساله :

کارت گواهینامه های بین المللی 10 ساله از نوع PVC بوده و دارای نوار مغناطیسی جهت ذخیره سازی اطلاعات بصورت الکترونیکی می باشد و استفاده از آن در کشورهای پیشرفته که پلیس آن مجهز به سیستم های کارت خوان الکترونیک مخصوص گواهینامه های رانندگی است ، یک مزیت به حساب می آید.

 

6- اعتبار در 196 کشور مبتنی بر معاهده سال 1968 اعضای سازمان جهانی اتومبیلرانی

بر طبق قوانین وضع شده در 7 اکتبر تا 8 نوامبر سال 1968 در اجلاس برگزار شده در بین اعضای سازمان جهانی اتومبیلرانی در کشور اتریش این گواهینامه در 196 کشور به مدت 10 سال پس از صدور معتبر می باشد:

UNITED NATIONS CONFERENCE ON ROAD TRAFFIC. FINAL ACT Vienna, 7 Oct.-8 Nov. 1968

 

7- عدم الزام به استفاده از عکس با حجاب :

جهت دریافت گواهینامه بین المللی رانندگی 10 ساله مدارک مورد نیاز به سازمان جهانی اتومبیلرانی ارسال می گردند و در نتیجه الزامی جهت داشتن حجاب در عکس ارسالی وجود ندارد. (گرچه داشتن حجاب توصیه می شود زیرا که خود گویای پایبندی مسلمانان به اعتقاداتشان خواهد بود.)

 

8- امکان صدور گواهینامه بین المللی رانندگی 10 ساله برای افغان ها و سایر خارجی هایی که در ایران یا هرجای دنیا هستند :

تبعه افغان و سایر افراد با تبعیت غیر ایرانی در ایران قادر به ترجمه گواهینامه رانندگی خود به نوع بین المللی با استفاده از گواهینامه های بین المللی 10 ساله هستند و در هر جای دنیا که باشند با ارسال اسکن مدارک خود بدون نیاز به حضور فیزیکی قادر به ثبت نام جهت دریافت گواهینامه خواهند بود و آن را به صورت پستی درب منزل دریافت خواهند کرد.

 

9- ترجمه گواهینامه بین المللی 10 ساله در دفترچه به 8 زبان بین المللی که در صورت لزوم تا 12 زبان قابل ترجمه و صدور می باشد.

 

10- هزینه پایین در قبال امتیازات بالا:

گواهینامه بین المللی 10 ساله با تمامی ویژگی ها و برتری هایی که نسبت به نوع یک ساله دارد در مجموع استفاده 10 ساله از نوع 1 ساله بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

 

پرسش و پاسخ در باره گواهينامه بين المللي

گواهينامه بين المللي چيست؟

گواهينامه بين المللي به اين منظور كاريرد دارد كه نشان دهد شما در كشور خودتان يك گواهينامه رانندگي داريد.اين گواهينامه داراي هشت ترجمه مختلف است و به طوري طراحي شده كه پليس و ديگر مقامات در كشورهاي مختلف بتوانند گواهينامه شما را به زبان خودشان بخوانند.

 

مسافرت با اين گواهينامه چه مزايايي دارد؟

 

مسافرت با اين گواهينامه مزيتهاي مختلفي دارد.گواهينامه بين المللي طوري طراحي شده است كه بتواند بر مشكلاتي كه رانندگان كه در سفر به كشورهاي ديگر با شرايط خاص آن كشور برايشان پيش مي آيد غلبه كند. گواهينامه بين المللي يك گواهينامه خاص براي توريستها است كه بوسيله كنوانسيونهاي سازمان ملل براي سلامتي جاده ها در سالهاي 1923،1943،1949 و 1968 تاييد شده است.نزديك به 180 كشور عضو اين توافقنامه هستند.

 

اين گواهينامه به چه زبانهايي ترجمه مي گردد؟

 

گواهينامه بين المللي  به زبانهاي مختلفي چاپ شده است- پنج زبان رسمي سازمان ملل:انگليسي،فرانسوي،اسپانيايي،روسي و چيني .همچنين آلماني،عربي و كره اي.اين گواهينامه در كشورهايي كه توافقنامه مربوطه را امضاء كرده اند اعتبار دارد.خيلي از كشورهاي ديگر هم كه توافقنامه را امضاء نكرده اند نيز آن را مي شناسند و مورد قبول در كشورشان است.گواهينامه بين المللي يك ترجمه رسمي از گواهينامه محلي خودتان است و به راحتي مي توان آن را بدست آورد چونكه نياز به گذراندن يك امتحان رانندگي نيست و با مبلغي كم مي توان آن را داشت.

مزاياي دريافت اين گواهينامه چيست؟

مدارك رانندگي بين المللي كه بوسيله سازمان بين المللي اتوموبيلراني صادر مي شود يك ترجمه از گواهينامه رانندگي ملي است كه به رانندگان اجازه ميدهد در كشورهاي مختلف بدون هيچ مشكلي رانندگي كنند و نگراني درباره مسائل زباني نداشته باشند.

 

اين گواهينامه توسط چه سازماني صادر مي گردد؟

يك گواهينامه بين المللي رانندگي كه بوسيله سازمان اتومبيلراني جهاني در آمريكا  صادر مي شود حاوي دو قسمت است، يك كارت پلاستيكي و كتابچه اي شبيه به پاسپورت.رانندگان بايد هميشه هردوي آنه را به علاوه گواهينامه اصلي خود همراه داشته باشند.

فرق اين گواهينامه با گواهينامه اي كه در ايران توسط سازمان گردشگري صادر مي گردد چيست؟

اولا اين گواهينامه يك ساله صادر مي گردد و بر خلاف گواهينامه صادره از آمريكا، كارت پلاستيكي ندارد و عزيزاني كه با اين گواهينامه به سفر رفته اند، اغلب كشورها از پذيرش آن سر باز مي زنند و اعتبار آن قابل قياس با گواهينامه صادره با سازمان بين المللي اتومبيلراني جهاني نيست.

 

شاخصه هاي امنيتي اين گواهينامه چيست؟

به عنوان يك شاخصه امنيتي و به منظور اجتناب از هرگونه سوء استفاده و جعل از گواهينامه بين المللي رانندگي، يك هولوگرام امنيتي بر روي هر كارت وجود دارد كه از كارت محافظت مي كند و عمر آن را طولاني كرده و همچنين احتمال هر گونه تقلب را در آن از بين مي برد.

آيا ركورد گواهينامه هاي صادره در وب سايت سازمان اتومبيلراني قابل دسترس است؟

بله،  مشخصات  اعضاء كه گواهينامه صادر گرديده است، در وب سايت سازمان جهاني  نگه داري مي گردد و شخصي كه يك گواهينامه بين المللي رانندگي از ما دريافت مي كند،مي تواند وضعيت خود را با وارد كردن اسم خود در پنجره مخصوص در سايت سازمان اتومبيلراني  چك كند.

 

هدف از صدور اين گواهينامه چيست؟

در 19 سپتامبر 1949 سازمان ملل گواهينامه بين المللي رانندگي را در جهت راحت تر كردن مسافرت براي رانندگان در كشورهاي خارجي پايه گذاري كرد.در كشورهايي كه مسايل زباني مشكلاتي را هم براي رانندگان و هم افراد پليس بوجود مي آورد.اين گواهينامه حقي را براي شخص بوجود مي آورد تا بتواند در كشورهاي ديگر رانندگي كند در حالي كه گواهينامه اصلي خود را همراه دارد.

آيا براي دريافت اين گواهينامه به امتحان دادن نياز هست؟

 

خير، -مزيت ديگر گواهينامه بين المللي رانندگي اين است كه هيچگونه امتحان رسمي  لازم نيست چونكه اين گواهينامه فقط ترجمه اي از گواهينامه اصلي شماست.

گواهينامه به چه زبانهايي ترجمه مي گردد؟

اين گواهينامه به هشت زبان چاپ مي شود.شش زبان رسمي سازمان ملل شامل: انگليسي،فرانسوي،اسپانيايي،روسي،عربي، و چيني همراه با آلماني و ژاپني. قابل تصور است كه اين گواهينامه چقدر مي تواند از مشكلات شما را بكاهد.اگر يك افسر پليس به هر دليلي شما را متوقف كند يا شما به يك مدرك هويت نياز داشته باشيد،شما ميتوانيد گواهينامه بين المللي خود را همراه با گواهينامه اصلي خود نشان دهيد كه مي تواند به زبان قابل فهم براي آنها باشد

آيا از آن مي توانم به عنوان مدرك شناسايي استفاده نمايم؟

 

بله،  يك گواهينامه بين المللي رانندگي متواند به عنوان مدرك هويت براي شما باشد.

آيا براي اجاره ماشين نيازي به داشتن اين گواهينامه هست؟

 

بله، گر شما نياز داشته باشيد كه يك ماشين اجاره كنيد اين گواهينامه مي تواند قابل اعتبار باشد.در حقيقت در بيش از 200 كشور شما نميتوانيد يك ماشين اجاره كنيد مگر اينكه يك گواهينامه بين المللي داشته باشيد. شما به هر دليل كه در سفر باشيد ،چه براي تجارت يا براي تفريح و حتي براي ماه عسل در بساري از كشورها به كار راننده ها مي آيد.

گواهينامه بين المللي چند سال اعتبار دارد؟

اين گواهينامه با ارزش 10 سال اعتبار دارد.

آيا به به همراه داشتن ين گواهينامه به تنهايي مي توانم رانندگي كنم؟

گواهينامه بين المللي شما هميشه بايد همراه با گواهينامه اصلي خودتان باشد.شما اجازه نداريد گواهينامه بين الملي را به عنوان مدرك اصلي ارائه بدهيد.چونكه اين فقط يك ترجمه از گواهينامه اصلي خودتان است.

گواهينامه بعد از چه مدتي پس از درخواست به دستم ميرسد؟

حداکثر تا یک ماه

 

گواهينامه دريافتي شامل چه چيزهايي مي شود؟

شامل يك گواهينامه پلاستيكي هولوگرا م دار با الصاق عكس و يك جلد دفترچه