قوانین خرید ملک در ترکیه

 

 

لایحه فروش ملک به خارجیان در مجلس ترکیه به تصویب رسید طبق قوانین اخیر‌ ۲۰۱۲ ایرانیان با پاسپورت ایرانی‌ به نام خود میتوانند  در ترکیه ملک خرید نمایند .. و  برای این کار نیازی به ثبت شرکت نمی‌باشد ...

 

شرکتِ   www.allinturkey.comخدماتِ   خرید ملک و سرمایه گذاری ملکی در ترکیه را بدین صورت ارائه می‌‌نماید:

1- آپارتمان‌هایِ نو ساز و پروژهِ  انبوه سازان:

در این پکیج  شرکتهایِ  بزرگِ  ساخت و ساز و انبوه سازانِ  ترکیه  مشتریان را از هتل گرفته و از محلِ  ساختِ  پروژه دیدار به عمل می‌آورند... اطلاعاتِ  پروژه‌های بزرگ در سایت مان موجود می باشد و قبل از دیدارِ  پروژه به مشتریان ابلاغ میشود... هزینه‌هایِ  ایاب و زهاب به عهده شرکت می‌باشد و فقط هزینهٔمترجم و تور لیدرمان که روزانه ۱۵۰ دلار می‌باشد اخذ خواهد شد....  این پروژه‌ها یا تمام شده هستند که سندِ  قطعی به نامِ  خریدار صادر  میشود  و یا  موردِ  خرید با اقساط هستند که مشتریان پس از  عقدِ  قرارداد میتوانند با آن اقدام به اخذِ  اقامتنمایند...

 

2- فروش‌هایِ  تکی‌ : که معمولاً نو ساز نیستند و در جاهایِ  مرکزیشهر قرار دارند... در این صورت مشتری بایستی شرایطِ  مدّ نظرِ  خود را به همراهِ  بودجه خریدِ  خود به ما اعلام دارد... شرایطِ  خدماتِ  ما در این نو موارد بدین صورت می‌باشد...  این موارد شاملِ  هر نوع ملکی‌ به غیر از پروژه‌هایِ  انبوه سازی مثلِ  منزل، ویلا، آپارتمان، ساختمان و غیره در منطقهٔ موردِ  دلخواهِ مشتری  می‌باشد

 

 شرایط خدماتِ  ما در این مورد بدین صورت می‌باشد:

خدمات ما جهت خرید ملک ۳% از طرفین معامله طبقه قوانین ترکیه می‌باشد ...  اگر چنانچه خانه را از طریقه ما خریداری شود .. طبقه قانون ترکیه  ۳%از قیمتمنزل به عنوانه کمیسیون از طرفین اخذ میشود که ما ۲۰۰۰ دلار آن را در اول کار  جهت  دوندگی خواهیم گرفت   در صورت خرید ما با التفاوتِ ۳% حساب خواهد شد و در صورت عدم خرید  مبلغ ۱۵۰دلار روزانه  هزینهٔ مترجم از مبلغ پیش دریافتی ۲۰۰۰ دلار کسر و در صورتطولانی شدن قضیه روزانه ۱۵۰ دلار اخذ خواهد شد  قابل ذکر است که ما نهایت سعی‌، دقت و تجربهٔ ۱۰ ساله شرکت خود را جهت اطمینانخاطر مشتریان و رضایت آنان و اعتبار شرکت خودمان مبذول خواهیم نمود .....

  


 

لایحه فروش ملک به خارجیان در مجلس ترکیه

لایحه فروش ملک به خارجیان در مجلس ترکیه به تصویب رسید طبق قوانین اخیر‌ ۲۰۱۲ ایرانیان با پاسپورت ایرانی‌ به نام خود میتوانند  در ترکیه ملک خرید نمایند .. و  برای این کار نیازی به ثبت شرکت نمی‌باشد ...

 

آنکارا - لایحه فروش ملک به خارجیانی که با هدف جذب سرمایه خارجی به ویژه سرمایه کشورهای عربی توسط حزب حاکم عدالت و توسعه به مجلس این کشور ارائه شده بود، در مجمع عمومی این مجلس به تصویب رسید.

 

به موجب این قانون که در واقع اصلاح قانون قبلی فروش ملک به خارجیان است ، حداکثر فروش ملک از 5/2 هکتار به 30 هکتار افزایش داده شده است و به هیات دولت اجازه می دهد تا این متراژ را به میزان دو برابر نیز افزایش دهد. ولی میزان فروش ملک به خارجیان در محدوده هر شهر نباید از 10 درصد میزان ملک های در مالکیت خصوصی آن شهر تجاوز کند.

 

هنوز جزئیات این مصوبه در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است ولی پیش بینی می شود انعطاف جدی در شریط 'اصل عمل متقابل' که فروش ملک به خارجیانی که کشورهای تابع آنها اجازه فروش ملک به اتباع ترکیه را نمی دهند، داده شود و اتباع کشورهایی مانند جمهوری اسلامی ایران ، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، جمهوری آذربایجان و قزاقستان نیز بتوانند از این پس به خرید ملک در ترکیه اقدام کنند.

 

نکته مهم دیگری که در قانون جدید پیش بینی شده، حذف کسب نظر از وزارت امور خارجه ترکیه در فروش ملک به خارجیان می باشد. در قانون قبلی برای فروش ملک به خارجیان، اعلام نظر وزارت امور خارجه ترکیه یکی از شرایط الزامی بود.

همچنین در قانون قبلی فروش ملک به خارجیان در محدوده های نزدیک به مناطق نظامی ممنوع بود که در قانون جدید تابع کسب مجوز لازم از مراجع مربوطه الزامی شده است. فروش ملک به خارجیان در برخی مناطق ترکیه از هم اکنون به بیش از 10 درصد رسیده و لذا تصویب و اجرایی شدن این قانون نیز فرصت جدیدی برای خریداران خارجی ایجاد نخواهد کرد.

 

مهمترین مناطقی که تاکنون اتباع خارجی کشورهایی که مطابق اصل متقابل در ترکیه ملک می خریدند و اکثر آنها را اروپائیان تشکیل می دادند، مناطق توریستی آنتالیا در نوب و موغلا در جنوب غربی ترکیه است.

 

بر اساس آمار دولتی منتشر شده اکنون در ترکیه 125 هزار و 452 نفر خارجی صاحب  املاکی به وسعت 89 میلیون و 296 هزار و 390 مترمکعب می باشند.

 

بیشترین شهری که تاکنون اتباع خارجی در آن اقدام به خرید ملک نموده اند شهر قونیه است که نزدیک به 6 میلیون و 484 هزار و 158 مترمکعب ملک توسط خارجیان خریداری شده است. پس از قونیه شهرهای آنتالیا، موغلا، آیدین، استانبول، بورسا و ازمیر قرار دارند.

 

در شهرهایی همانند آغری، حکاری و شیرناک نیز هیچ ملکی توسط خارجی ها خریداری نشده است.

 

بیشترین خریداران آلمانی ملک، آنتالیا را برگزیده اند و انگلیسی ها شهر موغلا را برای خرید مسکن ترجیح داده اند. در شهر آنتالیا 2٫3 میلیون مترمکعب توسط آلمانی ها خریداری شده است. اتباع کشورهای دانمارک و هلند پس از آلمانی ها بیشترین ملک را در آنتالیا خریداری کرده اند .

 

در شهر استانبول نیز بیش از 4 هزار و 380 شهروند تابع آلمان دارای ملک می باشند .

 

بر اساس این قانون شهروندان 89 کشور که از جمله ایران، روسیه، آذربایجان، زاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان، کشورهای عربی خلیج فارس نیز به لیست سایر کشورهای مجاز به خرید ملک درترکیه ، اضافه می شوند .

  

ترکیه انتظار دارد با اجرایی شدن این قانون حدود 10 میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب کند

  

درصورت داشتن هر سوالی، خرسند از پاسخگوئی خواهیم بود. 

اطلاعات تماس در قسمت تماس با ما می باشد.