پکیج خرید ملک و سرمایه گذاری ملکی در ترکیه

بر طبق قانون جدید کشور ترکیه افراد خارجی با خرید ملک معادل 250 هزار دلار می توانند نسبت به اخذ پاسپورت ترک اقدام نمایند.
لازم به توجه است که اعتبار ملک خریداری شده و تایید آن ( برابری با 250 هزار دلار ) از جانب کارشناسان دولتی صورت می پذیرد. نکته دیگر اینکه این سرمایه گذاری می تواند به صورت جداگانه و شامل چندین ملک باشد.

شرکت allinturkey خدماتِ خرید ملک و سرمایه گذاری ملکی در ترکیه را بدین صورت ارائه می‌‌نماید:

1- آپارتمان‌هایِ نو ساز و پروژهِ  انبوه سازان:

در این پکیج، به منظور بازدید از  شرکتهایِ  بزرگِ  ساخت و ساز و انبوه سازانِ  ترکیه، مشتریان از محل هتل  به همراه مترجم به محلِ  ساختِ  پروژه رفته و از آن دیدار خواهند کرد. اطلاعات پروژه‌های مناسب بر اساس بودجه تخصیصی مشتری و شرایط مد نظر ایشان، قبل از دیدارِ  پروژه به مشتریان اعلام می شود. این پروژه‌ها یا به صورت پایان کار هستند که در صورت خرید سندِ  قطعی به نامِ  خریدار صادر  میشود  و یا  در صورت خرید به صورت اقساط با پرداخت 50 درصد در ابتدای کار، سند قطعی به نام مشتری صادر می شود و مشتری پس از  عقدِ  قرارداد میتواند با آن اقدام به اخذِ  اقامت نمایند. در این مورد، هزینه ایاب و ذهاب بر عهده مشتری خواهد بود.

در این سیستم هزینه هایی که توسط خریدار بایستی پرداخت شود به شرح ذیل می باشند:

  • قیمت نهایی و توافق شده ملک
  • هزینه اسکان ( انتقال انشعاب آب، برق، گاز و … به نام مشتری که حدودا 7000 لیر می باشد )
  • هزینه سند که به اداره تاپو پرداخت می شود و معادل 3 درصد قیمت نهایی ملک است

2- واحدها و فروش‌هایِ تکی‌ :

که معمولاً نو ساز نیستند و در نقاط مرکزی شهر قرار دارند.  برای این منظور،  لازم است مشتری شرایط مد نظر خود را به همراهِ بودجه خریدِخود به ما اعلام نماید. این موارد می تواند شامل هر نوع ملکی‌ به غیر از پروژه‌های انبوه سازی مانند منزل، ویلا، آپارتمان، ساختمان و غیره در منطقه دلخواه مشتری ‌باشد.

در این سیستم هزینه هایی که توسط خریدار بایستی پرداخت شود به شرح ذیل می باشند:

  • قیمت نهایی و توافق شده ملک
  • هزینه سند که به اداره تاپو پرداخت می شود و معادل 3 درصد قیمت نهایی ملک است
  • دپوزیت پرداختی به شرکت های آب و برق و … جهت تغییر نام انشعاب به نام صاحب جدید ملک
  • 3 درصد کمیسیون آژانسی که ملک را می فروشد

شرایط خدماتِ  ما در این مورد بدین صورت می‌باشد:

طبق قانون ترکیه  ۳% از قیمت ملک به عنوانه کمیسیون از طرفین اخذ میشود. این هزینه به آژانس املاکی که قرارداد در آنجا منعقد می گردد لازم الپرداخت است.

هزینه این پکیج ۲۰۰۰ دلار می باشد و برای یک هفته می باشد که در ابتدای کار دریافت می گردد. در صورت خرید ملک در مدت زمانی طولانی تر از زمان فوق الذکر، به ازای هر روزانه ۱۵۰ دلار جداگانه دریافت خواهد شد.

قابل ذکر است که دقت و تجربه 12 ساله شرکت جهت اطمینان خاطر مشتریان و رضایت آنان  و حصول نتیجه مطلوب هموراه در کنار شماست.

 

 

پکیج فروش املاک دراستانبول، آلانیا و آنتالیا

در سال های اخیر، سواحل زیبای مدیترانه به دلیل آب و هوای مساعد در همه فصول میزبان مسافران زیادب جهت استراحت و سرمایه گذاری می باشد.

شهر زیبا و اروپایی آلانیا واقع در استان آنتالیا ترکیه توسعه و پیشرفت چشم گیری در زمینه سرمایه گذاری در بخش مسکن داشته است. شرکت ما، از بین پروژه های زیادی که به مشتریان خارجی ارائه می شود،  بهترین و مطمئن ترین پروژه را به شما معرفی خواهد نمود.

  • سرمایه گذاری، خرید و فروش ملک، همراه با اقامت ترکیه در سواحل زیبای مدیترانه
  • خرید آپارتمان در فاصله 200 متری دریا در آلانیا و آنتالیا
  • امکان خرید نقد و اقساط از پروژه های معتبر

 

لایحه فروش ملک به خارجیان در مجلس ترکیه

لایحه فروش ملک به خارجیان در مجلس ترکیه به تصویب رسید .طبق قوانین اخیر‌ ۲۰۱۲ ایرانیان با پاسپورت ایرانی‌ به نام خود میتوانند  در ترکیه ملک خرید نمایند و  برای این کار نیازی به ثبت شرکت نمی‌باشد .

آنکارا – لایحه فروش ملک به خارجیانی که با هدف جذب سرمایه خارجی به ویژه سرمایه کشورهای عربی توسط حزب حاکم عدالت و توسعه به مجلس این کشور ارائه شده بود، در مجمع عمومی این مجلس به تصویب رسید.

به موجب این قانون که در واقع اصلاح قانون قبلی فروش ملک به خارجیان است ، حداکثر فروش ملک از 5/2 هکتار به 30 هکتار افزایش داده شده است و به هیات دولت اجازه می دهد تا این متراژ را به میزان دو برابر نیز افزایش دهد. ولی میزان فروش ملک به خارجیان در محدوده هر شهر نباید از 10 درصد میزان ملک های در مالکیت خصوصی آن شهر تجاوز کند.

هنوز جزئیات این مصوبه در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است ولی پیش بینی می شود انعطاف جدی در شریط ‘اصل عمل متقابل’ که فروش ملک به خارجیانی که کشورهای تابع آنها اجازه فروش ملک به اتباع ترکیه را نمی دهند، داده شود و اتباع کشورهایی مانند جمهوری اسلامی ایران ، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، جمهوری آذربایجان و قزاقستان نیز بتوانند از این پس به خرید ملک در ترکیه اقدام کنند.

نکته مهم دیگری که در قانون جدید پیش بینی شده، حذف کسب نظر از وزارت امور خارجه ترکیه در فروش ملک به خارجیان می باشد. در قانون قبلی برای فروش ملک به خارجیان، اعلام نظر وزارت امور خارجه ترکیه یکی از شرایط الزامی بود.

همچنین در قانون قبلی فروش ملک به خارجیان در محدوده های نزدیک به مناطق نظامی ممنوع بود که در قانون جدید تابع کسب مجوز لازم از مراجع مربوطه الزامی شده است.فروش ملک به خارجیان در برخی مناطق ترکیه از هم اکنون به بیش از 10 درصد رسیده و لذا تصویب و اجرایی شدن این قانون نیز فرصت جدیدی برای خریداران خارجی ایجاد نخواهد کرد.

مهمترین مناطقی که تاکنون اتباع خارجی کشورهایی که مطابق اصل متقابل در ترکیه ملک می خریدند و اکثر آنها را اروپائیان تشکیل می دادند، مناطق توریستی آنتالیا در نوب و موغلا در جنوب غربی ترکیه است.

بر اساس آمار دولتی منتشر شده اکنون در ترکیه 125 هزار و 452 نفر خارجی صاحب  املاکی به وسعت 89 میلیون و 296 هزار و 390 مترمربع می باشند.

بیشترین شهری که تاکنون اتباع خارجی در آن اقدام به خرید ملک نموده اند شهر قونیه است که نزدیک به 6 میلیون و 484 هزار و 158 مترمربع ملک توسط خارجیان خریداری شده است. پس از قونیه شهرهای آنتالیا، موغلا، آیدین، استانبول، بورسا و ازمیر قرار دارند.

در شهرهایی همانند آغری، حکاری و شیرناک نیز هیچ ملکی توسط خارجی ها خریداری نشده است.

بیشترین خریداران آلمانی ملک، آنتالیا را برگزیده اند و انگلیسی ها شهر موغلا را برای خرید مسکن ترجیح داده اند. در شهر آنتالیا 2٫3 میلیون مترمربع توسط آلمانی ها خریداری شده است. اتباع کشورهای دانمارک و هلند پس از آلمانی ها بیشترین ملک را در آنتالیا خریداری کرده اند .

در شهر استانبول نیز بیش از 4 هزار و 380 شهروند تابع آلمان دارای ملک می باشند .

بر اساس این قانون شهروندان 89 کشور که از جمله ایران، روسیه، آذربایجان، زاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان، کشورهای عربی خلیج فارس نیز به لیست سایر کشورهای مجاز به خرید ملک درترکیه ، اضافه می شوند .

ترکیه انتظار دارد با اجرایی شدن این قانون حدود 10 میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب کند.

درصورت داشتن هر سوالی، خرسند از پاسخگوئی خواهیم بود.